Sleva 50 % na monitoring ochranných známek. Použijte kód: SPOLECNETOZVLADNEME na stránkách www.monimark.cz.

Aktuálně - úvěr COVID II

V současné době mnoho podnikatelských subjektů netrpělivě očekává vyhlášení zvýhodněných úvěrů COVID II.

Přináším Vám základní přehled informací, tak abyste nebyly zaskočeni a zároveň každým dnem sledujeme vyhlášení podmínek.

Jak tedy bude probíhat příjem žádostí?

Příjem žádostí poběží po 2 liniích. Žadatel bude jednat o poskytnutí úvěru s bankou, která podmínky úvěru zveřejní a nastaví (může se lišit, dle jednotlivých bank).

Zároveň žadatel vyplní formuláře, které budou potřeba ke COVIDU II a které Českomoravská záruční rozvojová banka (ČMZRB) zveřejní v řádu hodin, maximální pár dní.

Prvním krokem bude žádost u komerční banky s informací, že žadatel má zájem o záruku úvěru z COVID II.

Na co půjde půjčit?

Úvěr bude možné využít na úhradu provozních výdajů, jako jsou mzdy, nájemné, náklady na energie, dodavatelsko-odběratelské faktury, předfinancování pohledávek nebo profinancování zásob apod.

Výše úvěru a parametry?

Dle předpokladu bude výše úvěru od 1 Kč do 15 mil. Kč. ČMZRB bude ručit do výše 80% úvěru, zbylých 20 % procent bude ručit zřejmě žadatel. Záruka potrvá 3 roky. Po dobu 3 let bude na splátku úvěru ČMZRB přispívat.

Budou banky posuzovat bonitu?

Ano, určitě. Žádný úvěr nelze poskytnout bez posouzení bonity klienta. A bude se odvíjet od obchodní politiky jednotlivých bank.

 

S přípravou žádostí o úvěr, jak na některou z komerčních bank, tak na ČMZRB Vám budou schopni pomoci pracovníci a poradci společnosti AIDO, která je partnerem projektu #spolecnetozvladneme, a to za dobrovolnou odměnu v případě schválení úvěru.

Více se dozvíte na: https://www.aido.cz/spolecnetozvladneme/

Sdílet tento článek:

Okomentovat