Sleva 50 % na monitoring ochranných známek. Použijte kód: SPOLECNETOZVLADNEME na stránkách www.monimark.cz.

Stát se snaží pomoci podnikatelům

Současná situace nejen v České republice je velice složitá a komplikovaná, a to nejen na poli zdravotnictví, ale i v odvětví byznysu. V České republice probíhají významná omezení, která mají zabezpečit zdravotní stav obyvatel, čemuž bezesporu nelze nic moc vytýkat. Stát se současně snaží zabezpečit i dobrý „zdravotní stav“ firem a podnikatelského sektoru, protože všichni pevně věříme, že pandemie brzy skončí. Ovšem po tomto úspěšném boji se začnou počítat škody. Dopad škod na podnikatele a ekonomiku by měla zmírnit vládní opatření, která budou poskytována formou bezúročných úvěrů, záruk a dotací a která mají zabránit úpadku a krachů firem a živnostníků v ČR.

První vlaštovkou je úvěrový program COVID, který vyhlásila Českomoravská záruční a rozvojová banka. Firmy i živnostníci zasažení dopady omezení boje proti epidemii mají možnost čerpat bezúročné úvěry na svůj provoz, zabezpečení mezd, výroby apod. Bohužel podmínky programu nejsou zcela jednoduché, jelikož podání samotné žádosti znamená pro firmy vysokou administrativní zátěž – kromě žádosti samotné je třeba dodat ještě mnoho dalších příloh. Mnohdy se jedná až o 12 příloh (většinu z příloh tvoří excel tabulky, které je nutné do posledního pole vyplnit). 

Po prostudování těchto podmínek se naše firma Dotace bez starostí rozhodla pomoci českým podnikatelům. Od 17. 3. 2020 nabízíme konzultační/poradenskou a dotační činnost pro výzvy, které mají pomáhat podnikatelům překonat dopady pandemie. Tuto svoji činnost jsme se rozhodli vykonávat za dobrovolnou cenu. Tento fakt pro naše klienty znamená, že veškerá odměna za naši činnost je na uvážení našich klientů, i proto abychom naše klienty dále nesužovali dalšími nutnými výdaji. Takto se mohou sami rozhodnout o výši odměny a také o datu její splatnosti.

Tímto bychom chtěli tuto informaci rozšířit k co možná nejvíce firem, protože kdy jindy si pomáhat než nyní ve složitých dobách, nejen pro naše zdraví, ale i naše podnikání?

V případě zájmu nás můžete kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo si bližší informace přečíst zde: https://www.dotacebezstarosti.cz/covid/

 

Sdílet tento článek:

Okomentovat